Domov arrow Vyhľadávanie  
   
Domov    Tlačiť    Pridať k obľúbeným
Domov
Uvažujem o podnikaní
Ako začať
Odvody poistného
Účtovníctvo
Základné informácie
Legislatíva
FAQs
Dokumenty na stiahnutie
Linky
Blog pre podnikateľov
Vyhľadávanie
Kontakt
Nové položky menu
Príručka podnikateľa
Základy predaja
Katalóg firiem

AKO PÍSAŤ BAKALÁRSKU PRÁCU? Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   

Ak ste študentom vysokej školy alebo sa na ňu ešte len chystáte, určite viete, že vysokoškolské vzdelanie môže byť niekoľkostupňové. Prvým stupňom je bakalárske štúdium, ktoré je ukončené bakalárskymi štátnicami. K nim potrebujeme vypracovať aj bakalársku prácu.

Jej vypracovanie spĺňa tieto funkcie: práca má preveriť a prehĺbiť rozsah a kvalitu vedomostí, základných návykov a zručností získaných počas štúdia. Počas jej vypracovávania je treba osvojiť a zdokonaliť metodiku jej písania, treba preukázať, že získané teoretické poznatky dokážeme uplatniť v praxi, nemusí ísť o žiaden objav, ani úplné vyriešenie problému, práca nás má pripraviť na ďalšie štúdium. Je v nej však potrebné jasne vytýčiť cieľ a hypotézu, zvoliť vhodnú metódu, zrozumiteľne vymedziť a adekvátne vypracovať zvolenú problematiku, preukázať prehľad o zvolenej problematike, preukázať pochopenie širších súvislostí jej spracovávania, vyjadriť vlastné myšlienky na primeranej jazykovej úrovni.

Na to, aby sme mohli vypracovať kvalitnú záverečnú prácu je potrebné zvoliť si vhodnú tému. Námetom nám môže byť napríklad fungovanie rôznych druhov inzercie. Samozrejme, záleží od druhu vysokej školy, na ktorej študujeme.

Ak sme napríklad na ekonomickej univerzite, môžeme zvoliť bakalársku prácu z oblasti založenia sro, či predaja ready made spoločností, námetov môže byť skutočne veľa. Práca pozostáva z niekoľkých častí. Základnými sú vstupná časť, jadro práce a prílohová časť. Na jej napísanie je samozrejme potrebné preštudovanie množstva odbornej literatúry. Tiež je nutné zvážiť vhodnú metódu praktického spracovania problematiky s ohľadom na cieľ, ktorý chcem dosiahnuť. Nezabúdajme si zaobstarať ani spoľahlivý notebook lenovo , na ktorom prácu spracujeme.

 

Komentárov
Vyhľadávanie RSS
Len registrovaní užívatelia môžu pridať komentár!
3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Posledná úprava ( 12. november 2012 )
 
< Predchádzajúca
 
Vyhľadať na stránke
Press Info
Aktuálne informácie zo sveta podnikania

Dochádzanie za prácou: Viac ako 2,5 eura denne na cestu Slováci dať nechcú

Vyššie príplatky skomplikujú biznis najmä v slabo platených odvetviach

Na Slovensku hrozí krach každej šiestej firme

Akú pracovnú zmluvu uzatvoriť s lektormi online kurzov

Firmy, ktoré sa k cudzincom správajú zle, riskujú stratu renomé

Zúčtovanie odvodov má zastaviť špekulantov. Podnikatelia sa ho boja
Kalendár udalostí
Január 2018
P U S Š P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Tento mesiac
Aktuality

   Domov  Tlačiť  @ Kontakt Hore