Domov  
   
Domov    Tlačiť    Pridať k obľúbeným
Domov
Uvažujem o podnikaní
Ako začať
Odvody poistného
Účtovníctvo
Základné informácie
Legislatíva
FAQs
Dokumenty na stiahnutie
Linky
Blog pre podnikateľov
Vyhľadávanie
Kontakt
Nové položky menu
Príručka podnikateľa
Základy predaja
Katalóg firiem
Naši Partneri


Ekonomika, obchod, podnikanie / eTREND - internetová služba týždenníka TREND


www.AutoDielyOnline24.sk

Profesionálne golfistky sa na peniaze sťažovať nemôžu Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   

Prémie za výhry v turnajoch v ženskom golfe stále nie sú také vysoké keď to porovnáme s mužmi, no Laura Davies si myslí, že 70 miliónov dolárov za tohtoročný LPGA Tour je veľkým úspechom očami kohokoľvek. Nevadí, že PGA Tour tento rok hráčom rozdistribuuje okolo 500 miliónov dolárov. Podľa Davies si však ženský profesionálny golf vedie veľmi dobre.

Profesionálne golfistky

 

Ženy si polepšili

Angličanka Davies, ktorá má vo veku 55 rokov viac ako 30 ročnú prax na turnajoch, si veľmi dobre pamätá dni, kedy len zopár elitných LPGA hráčok bolo schopných zarábať si golfom na živobytie a väčšina mala problém vôbec pokryť svoje základné výdavky. Dnes je to podľa jej slov o niečom úplne inom. Minulý rok malo 14 hráčok viac ako 1 milión v rámci oficiálnych LPGA zárobkov s tým, že do toho nerátame príjmy od sponzorov alebo z reklamy. Davies hovorí, že ženy tento rok hrajú na U.S. Women’s Open o 900-tisíc dolárov, ktoré poputujú víťazke. Hoci mužský víťaz dostane dva milióny, Davies to nevadí. Vraj pokiaľ by jej niekto pred pár rokmi povedal, že existuje reálna šanca, že by niekedy mohla bojovať o výhru 900-tisíc, neverila by ani na sekundu. V súčasnosti je z hľadiska ženského golfu zaujímavé už aj online stávkovanie (napríklad na https://extra.bet365.com/news/sk/ostatnesporty ).

Neprestať hrať

Davies má na svojom profesionálnom konte 20 LPGA víťazstiev, vrátane štyroch hlavných. Od roku 2001 však nevyhrala, ale skončila ako druhá na minuloročnom Founders Cup a verí, že by mohla vyhrať znova. Bude sa snažiť hrať tak dlho, ako len bude môcť. Davies stále dokáže odraziť loptičku ďalej ako väčšina hráčok o polovicu mladších. Sama si však myslí, že nie je dostatočne dobrá v krátkych hrách. Ak by v nich bola lepšia, bola by skutočnou konkurentkou pre ostatné. Už do diery nedokáže umiestniť toľko lôpt ako predtým a mladé hráčky sú podľa nej fenomenálne. Stále sa však snaží. To je to, čo ju drží na LPGA Tour. Ak by totiž chcela, mohla by si už v pokoji užívať svojich krásnych 9 miliónov, ktoré za kariéru zarobila. Tvrdí však, že ak stále strieľa pod par, je schopná hrať na profesionálnej úrovni. Davies vlani vyhrala inauguračný U.S. Senior Women’s Open o 10 úderov. Chcela by vraj hrať ešte aspoň na 20 seniorských turnajoch. Nemá v pláne ísť do dôchodku.

Komentárov
Vyhľadávanie RSS
Len registrovaní užívatelia môžu pridať komentár!
3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Posledná úprava ( 08. April 2019 )
 
< Predchádzajúca   Ďalšia >
 
Vyhľadať na stránke
Press Info
Aktuálne informácie zo sveta podnikania
Kalendár udalostí
Jún 2024
P U S Š P S N
27282930311 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Tento mesiac
Aktuality

   Domov  Tlačiť  @ Kontakt Hore