Domov  
   
Domov    Tlačiť    Pridať k obľúbeným
Domov
Uvažujem o podnikaní
Ako začať
Odvody poistného
Účtovníctvo
Základné informácie
Legislatíva
FAQs
Dokumenty na stiahnutie
Linky
Blog pre podnikateľov
Vyhľadávanie
Kontakt
Nové položky menu
Príručka podnikateľa
Základy predaja
Katalóg firiem
Naši Partneri


Ekonomika, obchod, podnikanie / eTREND - internetová služba týždenníka TREND


www.AutoDielyOnline24.sk

4 spôsoby, ako sa postaviť na nohy a začať znova podnikať Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Možno to aktuálne na dobré vyhliadky do budúcnosti nevyzerá, ale výhodou každého pádu je to, že môžete vždy vstať a začať znova. A platí to aj pre tých, ktorí sa rozhodnú aj napriek nie príliš lichotivej situácii podnikať. Dôležité je prekonať strach a využiť svoje schopnosti a kompetencie vo svoj vlastný prospech. My vám prezradíme ako?!


Rovnako ako v prípade iných činností je schopnosť riadiť, byť šéfom a podnikať jednoducho zručnosť, ktorá prichádza s časom a skúsenosťami. Preto si myslíme, že dobrý začiatok závisí viac od dôvery a inšpirácie než od zoznamu úloh.

Ako a kde začať?

Aj keď sa najznámejšie štatistiky väčšinou týkajú amerického trhu, skutočné dôvody pre začatie podnikania sú rovnaké, bez ohľadu na to, kde máte trvalý pobyt.

 
 

1. Nesmie vám chýbať chuť

Svoju novú živnosť alebo s.r.o. si môžete založiť od nuly, pretože to robia aj iní. Nie je to len pre vyvolených. V Spojených štátoch tvorí 99 % spoločností malé podniky a 80 % populácie pracuje! Na organizáciu svojho podnikania preto nepotrebujete „špeciálne" vzdelanie. Potrebujete iba nápad, túžbu učiť sa a prispôsobiť sa, či schopnosť konať!

2. Kapitál je plus, ale nie všetko

Problém založenia podniku v skutočnosti súvisí s prítomnosťou podnikateľského nápadu, riešením problémov s papiermi a peniazmi. Vzhľadom na množstvo finančných zdrojov v modernom svete by nemalo byť ale až tak zložité nájsť si počiatočný kapitál, najmä ak chcete vytvoriť efektívny obchodný model alebo ísť na cestu produktu s minimálnou funkčnosťou. V tomto smere sú veľmi zaujímavým riešením ready made spoločnosti.

3. Pracujte z domu

Podnikať a sedieť pritom doma sú dnes veci, ktoré sa dajú veľmi jednoducho prepojiť. Ušetríte na drahých prenájmoch a prevádzkach, ktoré v podstate ani nevyužijete. Vyberte si virtuálne sídlo firmy a prvé, ako aj tie ďalšie kroky budú oveľa jednoduchšie, bez ohľadu na to, kde pracujete.

4. Dôležitý je zmysel

Nápad, financie a kúpu novej ekasy vyriešené zrejme už máte, čo je ale najdôležitejšie, že môžete začať podnikať v čom chcete, kedy chcete a ako chcete. To dá vašej práci zmysel a umožní venovať viac pozornosti veciam, ktoré sú pre vás dôležité.

Urobte si plán, analýzu okolia a zoznam úloh, ktoré potom urobíte a uvidíte, že v priebehu niekoľkých dní sa sny premenia na realitu. Len treba chcieť, mať cieľ a konať.

 

Komentárov
Vyhľadávanie RSS
Len registrovaní užívatelia môžu pridať komentár!
3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Posledná úprava ( 18. March 2020 )
 
< Predchádzajúca   Ďalšia >
 
Vyhľadať na stránke
Press Info
Aktuálne informácie zo sveta podnikania
Kalendár udalostí
Júl 2024
P U S Š P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Tento mesiac
Aktuality

   Domov  Tlačiť  @ Kontakt Hore