Domov arrow Základné informácie arrow Dane arrow Daňové priznanie za kalendárny rok musí podať daňovník v zákonom stanovenej lehote  
   
Domov    Tlačiť    Pridať k obľúbeným
Domov
Uvažujem o podnikaní
Ako začať
Odvody poistného
Účtovníctvo
Základné informácie
Legislatíva
FAQs
Dokumenty na stiahnutie
Linky
Blog pre podnikateľov
Vyhľadávanie
Kontakt
Nové položky menu
Príručka podnikateľa
Základy predaja
Katalóg firiem

Daňové priznanie za kalendárny rok musí podať daňovník v zákonom stanovenej lehote Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   

Ak sa rozhodnete podnikať a podarí sa Vám koncom roka obchod na ktorom zarobíte veľké peniaze, môžete ich použiť na nákup notebookov, počítačov, monitorov, tlačiarni, kancelárskeho nábytku, či vozidla. Vznikne Vám preto daňová povinnosť, a budete musieť štátu zaplatiť veľké peniaze na daniach.

Možno práve v takejto chvíli začnete uvažovať o založení offshore spoločnosti v offshore zóne, čiže v krajine, kde je nízke daňové zaťaženie, hovoríme o tzv. daňových rajoch.

Vďaka novému registračnému sídlu Vaša spoločnosť získa vyšší kredit a bude viac akceptovaná obchodnými partnermi. Nezabudnite však, že plateniu daní sa nevyhnete ani presunom spoločnosti do spomínaných daňových rajov, avšak budete platiť mnohonásobne nižšie čiastky. Na podanie daňového priznania majú podnikateľské subjekty, fyzické a právnické osoby už len niekoľko dní.

Daňové priznanie za kalendárny rok musí podať v lehote stanovenej zákonom aj novo založená sro a každý daňovník poberajúci príjmy zo závislej činnosti . Povinnosť vzniká fyzickej osobe, ktorá má ročné príjmy vyššie ako 1 779,65 Eur.

Treba podotknúť, že predmetom dane nie sú pôžičky ani úvery. K vyplneniu daňového priznania budete potrebovať potvrdenie o zdaniteľných príjmoch zo závislej činnosti, potvrdenie na položky, vďaka ktorým chceme uplatňovať zľavy na dani, daňové zákony a pevné nervy. Ak minuloročný príjem zo závislej činnosti nepresiahol v hrubom sumu 1 779,65 eura môže daňovník požiadať o vrátenie dane. Musí však o to priamo v daňovom priznaní požiadať.

Preto ak ste v minulom roku podnikali ako živnostník, alebo ste si založili spoločnosť, požiadajte svojho účtovníka o čo najrýchlejšie podanie daňového priznania za firmu, ako aj za všetkých zamestnancov, ktorí vo firme v uplynulom roku pracovali.

 

Komentárov
Vyhľadávanie RSS
Len registrovaní užívatelia môžu pridať komentár!
3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Posledná úprava ( 01. April 2012 )
 
Ďalšia >
 
Vyhľadať na stránke
Press Info
Aktuálne informácie zo sveta podnikania
Kalendár udalostí
Júl 2024
P U S Š P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Tento mesiac
Aktuality

   Domov  Tlačiť  @ Kontakt Hore